„Tanec profesionálně“

Taneční klub H+L Vyškov je spolkem, zabývajícím se sportovní přípravou dětí, mládeže a dospělých v oblasti sportovního tance.

Ve své činnosti se od roku 1999 zaměřuje na výuku standardních a latinskoamerických tanců.

Jeho základna je tvořena soutěžními a hobby páry, které se pravidelně účastní tanečních soutěží, lig a mistrovství ČR.

Klub i páry jsou členem Českého svazu tanečního sportu (čsts).

Dobrým zázemím Tanečního klubu H+L je široká základna Taneční školy H+L manželů Hany a Ľubomíra Sedlákových, ze které taneční klub získává své nové členy.

Činnost Tanečního klubu H+L Vyškov je finančně podporována městem Vyškov.

Činnost Tanečního klubu H+L Vyškov v roce 2017 byla podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, kde jsme získali neinvestiční dotaci ze státního rozpočtu ČR. Jednalo se o program VIII.- Organizace sportu ve sportovních klubech – název projektu „Rozvoj sportovní výkonnosti dětí a mládeže“ – ev. číslo projektu: SPORT-VIII-4810/2017, rozhodnutí číslo 502017_8_3285. V roce 2018 jsme obdrželi neinvestiční dotaci v programu MůJ KLUB na základě rozhodnutí č. 502018_2B_3961.

Tancujeme úterý a čtvrtek v prostorách Orlovny ve Vyškově.

Hobby páry s tancem začínají a teprve se seznamují s tanečním prostředím. Tvoří nepostupovou soutěžní kategorii tzv. třídu „E“. V rámci těchto soutěží neplatí přísné regule týkající se katalogu figur nebo soutěžního oblečení. Tanečník může v této kategorii působit po dobu dvou let, přičemž první rok startu se nepočítá. Soutěže jsou vypisovány pro všechny věkové kategorie - dětské, juniorské, dospělé i seniorské (30, 40, 50 let +).

Soutěžní páry se účastní postupových soutěží, kde získávají body a finálová umístění, která potřebují k postupu do vyšších tříd (celkem existuje 5 výkonnostních tříd). Mohou se účastnit taneční ligy, jednotlivých mistrovství ČR a také mezinárodních soutěží. V jednotlivých kategoriích platí přísné regule v oblasti dodržování katalogu figur a také soutěžního oblečení. Soutěže jsou vypisovány pro všechny věkové kategorie - dětské, juniorské, dospělé i seniorské (30, 40, 50 let +).

Zásady ochrany osobních údajů


Trenéři

Ing. Lucie Sedláková
Ing. Ľubomír Sedlák
Marek Dvorník
Renata Mrázová
Radim Vysloužil

Trenéři

Partneři

Město Vyškov Elsyst Engineering

Nejbližší akce

DANCE CUP 2018

6. října 2018 Kasárna Dědice

V sobotu 6. října 2018 pořádáme ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu v prostorách Společenského klubu Kasáren Dědice  XXV. ročník taneční soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích, která pro letošní rok nese název „DANCE CUP 2018“.

Jedná se o celodenní taneční soutěž. Zahájení předpokládáme v 9 hodin a ukončení po celodenním tanečním maratónu kolem 20 hodiny. Celkem nás čeká 24 soutěží ve standardních a latinskoamerických tancích.

Soustředění Tanečního klubu H+L Vyškov – Telnice u Brna

Stejně jako v letech předchozích tak i v srpnu tohoto roku 10.-16.8.2018 jsme s páry tanečního klubu absolvovali letní taneční soustředění. Bylo to opravdu hodně náročné i vzhledem k vysokým teplotám 32-35 stupňů.

Jsme rádi, že se tohoto soustředění účastnili společně s námi i páry jiných tanečních klubů a to zejména TK Niké Brno.

I letošní rok jsme měli k dispozici skvělé trenérské zastoupení. Standardní tance – Renata Mrázová, Latinskoamerické tance – Filip Karásek, a samozřejmě domácí Lucie Sedláková a Lubomír Sedlák.