„Tanec profesionálně“

Taneční klub H+L Vyškov je spolkem, zabývajícím se sportovní přípravou dětí, mládeže a dospělých v oblasti sportovního tance.

Ve své činnosti se od roku 1999 zaměřuje na výuku standardních a latinskoamerických tanců.

Jeho základna je tvořena soutěžními a hobby páry, které se pravidelně účastní tanečních soutěží, lig a mistrovství ČR.

Klub i páry jsou členem Českého svazu tanečního sportu (čsts).

Dobrým zázemím Tanečního klubu H+L je široká základna Taneční školy H+L manželů Hany a Ľubomíra Sedlákových, ze které taneční klub získává své nové členy.

Činnost Tanečního klubu H+L Vyškov je spolufinancována městem Vyškov.

Činnost Tanečního klubu H+L Vyškov byla do roku 2020 podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, kde jsme získali neinvestiční dotaci ze státního rozpočtu ČR. Jednalo se o program - Organizace sportu ve sportovních klubech – název projektu „Rozvoj sportovní výkonnosti dětí a mládeže“. Od roku 2021 je naše činnost podporována Národní sportovní agenturou formou neinvestiční dotace ze státního rozpočtu prostřednictvím výzvy "Můj Klub".

Tancujeme úterý a čtvrtek v prostorách Orlovny ve Vyškově.

Hobby páry s tancem začínají a teprve se seznamují s tanečním prostředím. Tvoří nepostupovou soutěžní kategorii tzv. třídu „E“. V rámci těchto soutěží neplatí přísné regule týkající se katalogu figur nebo soutěžního oblečení. Tanečník může v této kategorii působit po dobu dvou let, přičemž první rok startu se nepočítá. Soutěže jsou vypisovány pro všechny věkové kategorie - dětské, juniorské, dospělé i seniorské (30, 40, 50 let +).

Soutěžní páry se účastní postupových soutěží, kde získávají body a finálová umístění, která potřebují k postupu do vyšších tříd (celkem existuje 5 výkonnostních tříd). Mohou se účastnit taneční ligy, jednotlivých mistrovství ČR a také mezinárodních soutěží. V jednotlivých kategoriích platí přísné regule v oblasti dodržování katalogu figur a také soutěžního oblečení. Soutěže jsou vypisovány pro všechny věkové kategorie - dětské, juniorské, dospělé i seniorské (30, 40, 50 let +).

Zásady ochrany osobních údajů


Trenéři

Ing. Lucie Sedláková
Ing. Ľubomír Sedlák
Hana Sedláková
Kristýna Gottvaldová
Tereza Jendrulková

Trenéři Taneční klub H+L Vyškov

Partneři

Město Vyškov

Nejbližší akce

Park v pohybu - Vyškovský festival sportu

V pátek 17.6.2022 jsme se účastnili prvního ročníku přehlídky sportovních klubů, které působí ve Vyškově.

Akce byla organizována pod názvem "Park v pohybu - Vyškovský festival sportu."

Akce to byla velice vydařená, pěkné počasí, plný park dětí a naši členové, kteří představili taneční sport dětem vyškovských základních škol.

Těšíme se na nový ročník, který bude probíhat v příštím roce a na nové členy, kteří rozšíří naše řady od měsíce září, kdy začínáme v Besedním domě ve Vyškově nový školní rok.

DANCE CUP 2018

6. října 2018 Kasárna Dědice

V sobotu 6. října 2018 pořádáme ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu v prostorách Společenského klubu Kasáren Dědice  XXV. ročník taneční soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích, která pro letošní rok nese název „DANCE CUP 2018“.

Jedná se o celodenní taneční soutěž. Zahájení předpokládáme v 9 hodin a ukončení po celodenním tanečním maratónu kolem 20 hodiny. Celkem nás čeká 24 soutěží ve standardních a latinskoamerických tancích.

Soustředění Tanečního klubu H+L Vyškov – Telnice u Brna

Stejně jako v letech předchozích tak i v srpnu tohoto roku 10.-16.8.2018 jsme s páry tanečního klubu absolvovali letní taneční soustředění. Bylo to opravdu hodně náročné i vzhledem k vysokým teplotám 32-35 stupňů.

Jsme rádi, že se tohoto soustředění účastnili společně s námi i páry jiných tanečních klubů a to zejména TK Niké Brno.

I letošní rok jsme měli k dispozici skvělé trenérské zastoupení. Standardní tance – Renata Mrázová, Latinskoamerické tance – Filip Karásek, a samozřejmě domácí Lucie Sedláková a Lubomír Sedlák.